Fotoğraf Yarışmasına Destek

Tünellerin İsimleri Değişti.
9 Ocak 2020
8 Mart Dünya Kadınlar Günü..
11 Mart 2020

Fotoğraf Yarışmasına Destek

Tirebolu’da Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı tarafından düzenlenen “Yaşar Kesimoğlu Fotoğraf Yarışması”na ilgi giderek artıyor… 

Tirebolu’da Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı tarafından ilçenin tanıtımına katkı sağlamak ve mahallenin rekortmen muhtarı merhum fotoğrafçı Yaşar Kesimoğlu’na bir vefa örneği göstermek amacıyla düzenlenen Ödüllü Fotoğraf Yarışması’na ilgi giderek artarken; Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği’nden de (GİFOD) anlamlı bir destek geldi.

Söz konusu yarışmaya destek olmak amacıyla geçtiğimiz günlerde Tirebolu’ya gelen GİFOD mensupları, ilçede değişik mekanlarda ve özellikle Yeniköy Mahallesi’nde fotoğraflar çekerek arşivlediler. GİFOD’lu yöneticilere teşekkür eden Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay, 1 Ocak 2020’de başlayan ve 1 Nisan 2020’de sona erecek olan yarışmayla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, söz konusu yarışmanın, ilçenin ve özellikle Yeniköy Mahallesi’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını yineledi.

Bilindiği gibi, ödüllü olarak düzenlenen ve Tirebolu’da 60 yılı aşkın süreyle fotoğrafçılık yapan, bu arada Yeniköy Mahallesi’nde 50 yıldan fazla muhtarlık görevini başarıyla yürüten merhum Yaşar Kesimoğlu’na vefa örneği göstermek amacıyla tertiplenen Fotoğraf Yarışması’na yoğun ilgi olurken; söz konusu yarışmanın ilçede bir ilk olacağı da ifade edildi. Sonuçları 5 Nisan’da açıklanacak olan Tirebolu’daki yarışmayla ilgili Ödül Töreni de 23 Nisan’da yapılacak olup; bu yarışma sonunda ortaya çok güzel eserlerin çıkacağı kaydedildi. 

Comments are closed.